Військовий вишкіл від Криївки Вільних

У Голосієво пройшов VII Патріотичний Табір Військового Вишколу, в якому взяли участь і юні журналісти ІТА «ЮН-ПРЕС».

На стадіоні біля кафедри військової підготовки НУБіП України – провідного закладу вищої освіти – зібралося багато дітей і молоді, щоб познайомитися з військовою технікою, роботою спецпідрозділів, захисниками України, навчитися стріляти, маскуватись, надавати першу медичну допомогу та долати перешкоди.

VII Патріотичний Табір Військового Вишколу присвячений боротьбі зі світовим тероризмом, спрямований, насамперед, на національно-патріотичне виховання дітей та юнацтва. Вишкіл пройшов під девізом: "Захистимо наш світ заради майбутніх поколінь".

 



Юні кияни відвідали більше 30-ти різноманітних локацій серед яких були: тир, навчальні класи з військовою технікою, цікаві стенди та інсталяції від ЗСУ, рятувальників і прикордонників. Ми  знайомилися зі зброєю, вчились збирати та розбирати автомат, пройшли смугу перешкод. А ще знайомилися з українським волонтерським рухом. До речі,  одним із прикладів волонтерства в нашій країні є плетіння маскувальних сіток. Маскувальні сітки — це перш за все захист наших військових на сході, завдяки ним маскують зброю, техніку, бліндажі, тощо. Усі охочі мали змогу долучитися до доброго діла. Сітка плететься в довільному порядку, головне не робити "гострих кутів". За словами волонтерів,  сітка, яку ми плели, поїде до дев'яносто третьої окремо механізованої бригади "Холодний Яр".
Дуже багато зацікавлених було на  локації, присвяченій японській культурі, а саме ніндзюцу. Ніндзя навчали дітлахів володінню дерев'яною зброєю, а більш старшим киянам пропонувалося справжньою катаною розрубати навпіл пляшку наповнену водою! Також можна було навчитися метати сюрикени та цвяхи.
Після такого насиченого проведення часу всіх пригощали смачним обідом та напоями.
Щодо надання домедичної допомоги. Я 
звернув увагу на те, що до приїзду медиків людину без свідомості краще не ворушити: дивлячись, де це знаходиться, в якій ситуації. Якщо людина без свідомості, треба в першу чергу викликати швидку. Наприклад, якщо у неї зламаний хребет, то не треба її взагалі чіпати. Потім можна її перевернути на бік.

 "Раніше я бачила як надавати першу домедичну допомогу, але ж. Треба знайти точку між кадиком і між верхніми ребрами, поставити два пальці. Раніше я знала що треба просто знайти серце і почати качати. Це була така друга перевірка для себе", — каже  11- річна Поліна.

А потім -  урочисте закриття заходу та вручення дипломів учасникам вишколу.

«Захід набирає обертів. За 4 роки кількість учасників зросла з 60 до 500..Зростаюче покоління має знати історію нашої землі, новітніх героїв, вчитися відважно відстоювати рідні кордони, право на суверенність, захищати демократичні цінності та людську гідність. Діти повинні мати уяву про те, як поводитись у критичних ситуаціях, як захистити себе та інших», — зазначають організатори.

У своєму вітальному слові голова Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Садовой відзначив важливу роль таких заходів у патріотичному вихованні підростаючого покоління і його зв’язок із героїчним минулим і сучасним

 Організаторами одноденного табору військового вишколу є БО «БФ «Криївка вільних», Голосіївська районна адміністрація та Голосіївський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у співпраці з Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

Локації для проходженя вишколу підготували: Державна прикордонна служба України, Мобільний рятувальний центр ДСНС України, Цивільно-військове співробітництво — CIMIC, Кавалерійська рота, Патрульна поліція Києва, ГФ " ВАРТА Корчуватого», Територіальна оборона Голосіївського району, Громадське Формування Самооборона Обухівщини, Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО — Вінниця», ГО «Громада Корчуватого», Рада ветеранів АТО Голосіївського району м. Києва, Муніципальна Варта Києва, БО БФ «Вільні-UA», Офіційне представництво 911 в Україні ВГО «Українська Служба Порятунку», ВГО «Сокіл», ГО «СВІТАРТА».
 

Леонід Рудаков, гурток «Журналістське розслідування» ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ

Категорія: Статті в журналі ІТА ЮН-ПРЕС "МОЛОДЬ БЕЗ КОРДОНІВ" | Додав: majormajor (09.16.2021)
Переглядів: 111 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar