ЩОДЕННИК ВІТРИЛ (ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ВІТРИЛЬНОГО СПОРТУ серед юнаків та дівчат).

ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ВІТРИЛЬНОГО СПОРТУ
серед юнаків і дівчат розпочато! 

З 02 по 07 вересня у м. Вишгороді Київської області розпочався чемпіонат України з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат. Подія, на яку так очікували юні українські яхтсмени та їхні наставники, відбудеться на базі яхт-клубу Київського Палацу дітей та юнацтва.

На перегони чекає акваторія Київського водосховища біля древнього й вічно молодого Вишгорода.

Чемпіонат організовано Міністерством молоді та спорту України, ГО «Вітрильна федерація України» і її відокремленим підрозділом – Київською міською вітрильною федерацією за активної підтримки Київської міської державної адміністрації.

У змаганнях беруть участь команди з областей України, АР Крим, Києва і Севастополя. В перший день заїзду юнпресівцям вдалося поспілкуватися з представниками Миколаєва, Дніпра, Києва, Генічеська (Херсонська обл.), Одеси. В цих регіонах і містах України вітрильний спорт розвинутий добре й фінансується не погано. Але всі приїхали за досвідом та ПЕРЕМОГОЮ!

До змагань допускаються спортсмени фізкультурно-спортивних товариств, ДЮСШ, СДЮШОР, учні (студенти) закладів спеціальної освіти спортивного профілю, приватних навчальних профільних закладів та спортсмени особисто, які мають відповідну кваліфікацію та сертифікат на право керування відповідним судном, не молодші за віком, ніж 2011-го року народження. Ось чому нас зустріла велика кількість саме учнівської молоді, яка з таким запалом готувала свої човни до старту.

Паралельно відбувається оцінювання роботи тренерсько-викладацького складу, фізкультурно-спортивних організацій; пропагується здоровий спосіб життя, відбувається залучення молоді до активних занять спортом.

«Змагання проводяться з метою популяризації та розвитку вітрильного спорту в Україні; підвищення спортивної майстерності в цьому напрямі. Одночасно проходить відбір спортсменів відповідних вікових груп до складу національної збірної команди» - відмітила головний суддя Чемпіонату Анастасія Коломієць, представник Мінмолодьспорту, колишня вихованка КПДЮ.

У розмові з однією із головних претенденток на національну збірну - киянкою Єлизаветою Виноградовою, майстром спорту України, неоднократним призером змагань із вітрильного спорту, володаркою Кубку України, дівчина зазначила, що цей вид спорту її дисциплінує, вчить відповідальності, вмінню працювати в колективі, а ще – формулювати мету і йти до неї під власними вітрилами.

Георгій Леончук, заступник директора з розвитку та організації фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів яхт-клубу КПДЮ радіє, що увага до розвитку дитячого спорту в державі зросла. Ситуація міняється на краще, тенденції змінюються і необхідно побудувати роботу так, аби сюди приїздило якомога більше дітей, привести базу до рівня її найкращого стану. «Дорослим не цікаво, якщо немає дітей поруч» - зауважив заслужений майстер спорту, срібний призер Олімпійських ігор у Афінах.

Програма цьогорічних змагань передбачала участь на окремих дистанціях спортсменів юнацьких класів, а саме: класів яхт «Оптиміст» (87 учасників), «Кадет» (13), «Лазер 4.7» (27), «Лазер Радіал» (11) та вітродошки «Techno 293» (3). Найзапекліша боротьба очікується в самому масовому міжнародному класі «Оптиміст», де за призові місця будуть боротися 95 юних яхтсмени. Всі спортсмени також змагатимуться в індивідуальному заліку. ДИВИТСЯ ФОТО ТУТ (Фото Ручко Олександра, Кулака Володимира, Барилик Єлизавети).

 

СТАРТ РЕГАТИ (фотоальбом регати тут)

На дистанцію вийшли змагатися більше 160-ти обдарованих спортсменів віком від 7 до 17 років, які представляють яхт-клуби і спортивні школи із 10-ти областей України: Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської та м. Києва. Приємно відзначити, що учасниками цієї великої дитячої регати традиційно є й вихованці Київського Палацу дітей та юнацтва. Це будули яскраві перегони!

Юні спортсмени та їхні наставники отримали не лише задоволення від змагань, а й омріяні результати, досвід, нові знайомства, але, забігаючи по переду -  переможених не буде. Перемога  в таких просолених морем і засмаглих від вітру колективах – одна на ВСІХ! Ну, а глядачі, яким пощастило стати свідками цього яскравого, захоплюючого спортивного дійства, без сумніву, отримають задоволення  від споглядання краєвидів древнього і вічно молодого Вишгорода та акваторії Київського моря.

Не обійшлося й без урочистостей. «Сім футів під кілем!» Саме так і ніяк не менше побажали юним яхтсменам у своїх привітаннях: Сергій Поліщук, віце-президент Вітрильної Федерації УкраїниОксана Добровольська, директор Київського Палацу дітей та юнацтваГеоргій Леончук, заступник директора з розвитку та організації фізкультурно-оздоровчих і спортивно-масових заходів яхт-клубу КПДЮ,  Юлія Кисельова, державний тренер штатної команди національної збірної України з вітрильного спорту.

Оксана Добровольська, під час свого виступу та в інтерв’ю юним журналістам ІТА «ЮН-ПРЕС» зазначила, що Київський Палац дітей та юнацтва – це територія освіти, дитинства, культури й спорту. А яхт-клуб як структура КПДЮ є колискою відомих спортсменів.

Вона передала учасникам та гостям регати великий привіт від мерів Києва та Вишгорода і подякувала Київській міській державній адміністрації за фінансування та увагу до розвитку Палацу як освітньої структури. Приємною й обнадійливою на майбутнє стала звістка про створення піклувальної ради яхт-клубу КПДЮ.

Директор відмітила, що багато зусиль прикладає й Вишгородська міська рада для збереження й розвитку яхт-клубу КПДЮ, на території якої база розташована. Оксана Миколаївна побажала, аби цей яхт-клуб став стартовим майданчиком для нових перемог.

Сергій Поліщук — командор вітрильного крейсерсько-перегонового союзу України, відзначив, що для яхтсменів дуже важлива гарна вітрильна погода, тому саме її він і побажав учасникам перегонів.

З вітальним словом виступила Анастасія Коломієць, яка очолює висококваліфіковану суддівську колегію Чемпіонату, майстер спорту України, багаторазова призерка Чемпіонатів та Кубку України, провідний тренер збірної команди України з вітрильного спорту, вона наголосила, що вітрильний спорт - це задоволення, яке потребує фізичної сили та злагодженої командної роботи, аби досягнути перемоги.

Під час церемонії підняття Державного Прапору України право підняти державний стяг вибороли Чемпіони України в наймасовішому (міжнародному) дитячому класі «Оптиміст» 2020 – Аліна Шаповалова (Одеса) та Святослав Мадоніч (Одеська обл.)

Честь підняти прапори Вітрильної Федерації України та Київського Палацу дітей та юнацтва довірили Сергію Поліщуку, віце-президенту Вітрильної Федерації України, та наймолодшим учасникам цьогорічного чемпіонату – Мадоніч Агнесі (Одеська обл.) та Ткаченко Єлисію (Дніпро).

Прапор КПДЮ підняли Георгій Леончук, заслужений майстер спорту України, срібний призер Олімпійських ігор у Афінах, Всесвітніх ігор ІСАФ, тренер-викладач яхт-клубу КПДЮ та найкращі вихованці – Красногурська Єлизавета та Марініч Сергій.

Катерина Шаповаленко, вихованка гуртка "Телережисура" ІТА ЮН-ПРЕС, знайомить нас із своєю героїнею - Мирославою Борицькою з Миколаєва.

Мирослава вже чекає початку змагань, поки інші учасники ще готують яхти до запливу. Парус налаштовано, технічний стан рульвої частини перевірено, тактику з'ясовано. Її батько тренує і всю команду "Атлант", тож такі дії - для неї звична справа.

"Парусний спорт виховує дисципліну і витривалість, - каже Мирослава. Якщо цього не буде, то навряд чи можна витримати кількагодинні заняття від трьох разів на тиждень, круглий рік".

Крім цього дівчина знаходить час і на своє друге хобі - малювання на одязі. В майбутньому має наміри створити дизайн одягу і для яхтсменів з її клубу. А наразі йде творити чергову перемогу на водному полотні!

В останній день великої регати повний штиль на морі вирішив дати учасникам можливість відпочити, просушити вітрила перед дорогою додому. Тому, коли журналісти ЮН-ПРЕСу приїхали в яхт-клуб КПДЮ для висвітлення урочистого закриття регати, база була схожа на вулик, у який влітали та вилітали бджоли, - юні яхтсмени згортали вітрила, ховали щогли й закріпляли судна для подорожі додому.

Чемпіонат України з вітрильного спорту для юнаків та дівчат проходить не щодня, а раз на рік. До нього серйозно готуються вихованці спортивних та профільних шкіл, гуртків, їхні батьки й тренери. Не стоїть осторонь і колектив спортивної бази, яка приймає й проводить великі змагання.

Коли було визначено, що місцем проведення Чемпіонату з 2 по 7 вересня стане яхт-клуб КПДЮ, що на Київському водосховищі , директор Київського Палацу дітей та юнацтва - Оксана Добровольська - почала збирати команду.

Завдання було не з легких - розгорнути діяльність, як-то кажуть, «з коліс». Така довіра може бути тільки до людей, майстерності яких довіряють – справжніх ПРОФІ. 

Дирекція Палацу та яхт-клубу КПДЮ щиро вдячні за допомогу й дружню підтримку в організації та проведенні урочистостей під час відкриття та закриття Вітрильної регати – 2020 відділам: івент-менеджменту та арт-проектів, ІТА «ЮН-ПРЕС», адміністративно-господарському, працівникам кіноконцертного залу. Увесь тиждень вони завозили, монтували, зводили, перевіряли, брали інтерв’ю, фотографували, монтували, писали й поширювали матеріали в соцмережах. 

За період проведення Чемпіонату ЩОДЕННИК ВІТРИЛ на фейсбуці відкривали 1642 рази, 1113 разів реагували, коментували та поширювали ролики й фотоальбоми з регати в різних соцмережах. Кількість підписників сторінки ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ на фейсбуці за той тиждень збільшилася на 24 людини й продовжує рости. Усього журналістами агенції за 6 днів було створено 10 відеороликів та 4 великих фотоальбоми і ще багато матеріалу не увійшло.

Отже, Чемпіонат України з вітрильного спорту для юнаків та дівчат завершився, а нам працювати й надалі. Давайте створювати цінності РАЗОМ, тому що ми – одна КОМАНДА Київського Палацу дітей та юнацтва! 

ІТА ЮН-ПРЕС

Категорія: Статті в журналі ІТА ЮН-ПРЕС "МОЛОДЬ БЕЗ КОРДОНІВ" | Додав: majormajor (09.17.2020)
Переглядів: 652 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar