Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» 2020 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

В травні 2020 року, в режимі "онлайн" відбудеться ХVIII Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» – це інтернаціональна співдружність юних журналістів, які щороку зустрічаються у Києві! Ініціатор цього заходу, Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.

За сімнадцять років Фестиваль здобув прихильність десятків тисяч молодих журналістів України та багатьох країн світу і дійсно став плацдармом, завдяки якому молодь може вільно висловлювати свою думку!

Географія Фестивалю щоразу зростає, розширюючи свої кордони. За час існування Фестивалю до Оргкомітету надходили роботи зі всіх регіонів України. За 18 років учасниками Фестивалю це юні журналісти з 30 країн: Бельгії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Данії, Нідерландів, Естонії, Ізраїлю, Індії, Італії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Палестини, Сербії, Чехії, Швейцарії, Франції, Словенії, Словаччини, Туреччини, Нігерії, Китаю, Азербайджану. 

Ми раді оголосити, що перший етап Фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики розпочато. Ми чекаємо на Ваші роботи за адресами, вказаними нижче. Цього року Фестиваль буде ще цікавішим та яскравішим!

Родзинкою Фестивалю є його довготривалість: він стартує в листопаді, а фінішує у травні. Протягом цього періоду конкурсанти працюють над своїми роботами на задану тему. Результатом їхньої творчості є участь у журналістському Фестивалі. Програма Фестивалю досить насичена: урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів, інформаційно-просвітницькі заходи, конкурси, презентації, виставки, майстер-класи тощо.

 

 

Нагадуємо: Тема фестивалю-конкурсу — «2020: моя країна в смартфоні»

 

Тему обрали діти шляхом голосування; вона зокрема відповідає завданнями НУШ, яка взяла курс на діджиталізацію як стратегією держави. Молодь обрала те, що вже стало невід’ємною частиною їхнього інформаційного розвитку. У чому вони вбачають своє майбутнє та мають бажання творити.

Діджиталізація — це глобальна тенденція, що приходить на заміну старим засобам електронної комунікації, яка безперечно зачіпає всі галузі сучасної економіки.

Держава в смартфоні — це стратегічні інструменти цифрової комунікації та способів оцифровування державних сервісів, які застосовуватимуться фахівцями у різних сферах суспільної діяльності, управління і бізнесу.

Ваші ідеї, дослідження, спостереження, проектна діяльність на визначену тему, яку розкриють учасники за обраними номінаціями, цікава для організаторів фестивалю-конкурсу.

 

Саме тому пропонуємо такі підтеми:

· «Держава в смартфоні: міф чи крок у майбутнє?»;

· «Діджиталізація: загрози чи переваги?»;

· «Бути онлайн — це не розвага»;

· «Без місії немає медіапрофесії»;

· «Краудфандинг у медіа»;

· Native advertising/ нативна реклама/ — новий формат епохи digital

· «Інноваційне місто — яке воно?»;

· «Україна в стилі діджитал»;

· «Медіаграмотна особистість — успішна особистість»;

· «Медіаекологія»;

· «Просто жити SMART»;

· «Людина в смартфоні: нові можливості»;

· «Віртуальне життя у смартфоні»;

· «Путівник розумного киянина» — доступна ІТ-освіта»;

· «Реалізація урбаністичних SMART-ідей»;

· «SMART-суспільство — європейське суспільство»;

· «SMART-покоління — успішна нація»;

· «SMART-покоління обирає інновації»;

· «Цифрова ера: що переможе soft skills чи hard?»;

· «Лікарі в смартфоні: безглузда трата часу чи сучасність?»

· «Лікар чи інтернет, що надійніше?»;

· «Цифрова ера: професії майбутнього»;

· «Що переможе — цифра чи слово»;

· «SMART-технології в освіті»;

· «Сімейні цінності покоління SMART: які вони?»;

· «Обличчя електронної держави»;

· «Чи опанує покоління Y мову покоління Z»;

· «Інноваційний парк розваг».

 

Член журі номінації "Радіоробота", ведуча UAсуспільне Людмила Тягнирядно: "Покажіть унікальне обличчя своєї програми" і можливість "заскочити до останнього вагону..."

 

Як подати конкурсну роботу?

Подати роботу на конкурс дуже просто!

 

Крок 1.

Обери номінацію у якій хочеш брати участь.

  1. «ЖУРНАЛІСТСЬКА РОБОТА»
  2. «ФОТОРЕПОРТАЖ»
  3. «ВІДЕОРОБОТА»
  4. «НОВІ МЕДІА»
  5. «РАДІОРОБОТА»
  6. «ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСТВО»
  7. «ЛІТЕРАТУРНИЙ ТВІР»
  8. «МЕДІАПРОЄКТ»
  9. «ГАЗЕТА»
  10. «ГОЛОС ПОКОЛІННЯ Z»

Крок 2.

Уважно ознайомся із правилами конкурсу(!)..... текст правил за цим посиланням

Крок 3.

Правильно заповни електронну форму заявки учасника. Або надіслати поштою

(Заявка у форматі *.doc)

(Бланк подачі конкурсної роботи у форматі *.doc)

Крок 4.

Надішли заявку разом із конкурсною роботою скориставшись електронною формою або на адресу жюрі фестивалю (pressvesna.ua@gmail.com), заповни електронну форму або подайте роздрукований варіант форми безпосередньо за адресою: Україна, м.Київ вул. Iвана Мазепи, 13, ауд. 246–250; Київський Палац дітей та юнацтва Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС"

Крок 5.

Візьми участь у Міжнародному Фестиваль-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» 2020

Особливість Фестивалю полягає в його тематиці, яка завжди співзвучна актуальним подіям року. Молодь обрала те, що вже стало невід'ємною частиною їхнього інформаційного розвитку. У чому вони вбачають своє майбутнє та мають бажання творити. Тема цьогорічного Фестивалю "2020: Моя Країна в смартфоні", яка відповідає завданням НУШ, що взяла курс на діджиталізацію що зараз є стратегію державі. 

Традиційні програмні заходи: урочиста церемонія нагородження, креативні екскурсії, майстер-класи від фахівців та нічна редакція «ІнфоМанія». 

Новинки у програмі фесту:

 

Лишилися запитання? Зв'яжись із нами! 

www.facebook.com/yunpres

е-mail: pressvesna.ua@gmail.com

           yun-press@ukr.net 


Архів ПРЕС-ВЕСНА 2015
          ПРЕС-ВЕСНА 2016
          ПРЕС-ВЕСНА 2017
          ПРЕС-ВЕСНА 2018

         

ПРЕС-ВЕСНА: А ЩО В ПРОГРАМІ?

Цього року XVІІI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» пройде в режимі ОНЛАЙН напередодні 30-річчя ювілею інформаційно–творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва.

Фестиваль триватиме з 15 по 17 травня. Вітатимуть юних журналістів, фотографів, блогерів, телевізійників, майстрів мікрофону й телекамери. Цьогорічна тема – «2020: МОЯ КРАЇНА В СМАРТФОНІ».

Організаторами та співорганізаторами фестивалю є Департамент освіти і науки КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва, Національна спілка журналістів України, Академія Української преси, Державний комітет телебачення та радіомовлення та інші.

На фестиваль-конкурс завітають ONLINE близько 300 учасників із 7 країн світу, які подавали свої роботи у 10 номінаціях.

 

Програма ПЕРШОГО фестивального дня включає:

• урочисте відкриття з привітаннями гостей, серед яких Директор департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян, голова оргкомітету, директор КПДЮ Оксана Добровольська, наші давні друзі й партнери з Академії української преси.

• Органатори ознайомлять учасників фестивалю з цьогорічними номінаціями та складом експертного журі.

• Цікавою буде ретроспектива з фотопрезентацій, телефільмів, відеороликів - «Прес-весна на Дніпрових схилах: повноліття».

 

 

У ДРУГИЙ ДЕНЬ фестивалю-конкурсу відбудуться:

Творчі вітальні від професіоналів:

― медіалайфхаки від Ігора ДАРМОСТУКА, шеф-редактора інтернет-видання «КиевВласть»;

― майстер-клас від радіоведучої UAсуспільне, випускниці агентства Людмили ТЯГНИРЯДНО;

― вебінар «Інфотейнмент для молодих блогерів. Як не розповсюджувати фейки і створювати якісний контент» від Андрія ЮРИЧКО, викладача Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, медіатренера Академії української преси;

― практичні кейси від блогерів-журналістів: редактора «BerdiStail» Ольги КАРАСЬ та «Prnuzi CoreAgancy» - Олександри ПАНАСЕНКО;

― майстер-клас по сторітейлінгу від медіатренера Академії української преси Жанни КУЗНЄЦОВОЇ;

― майстер-клас «Освітній квест: як організувати та провести» від Світлани ДМИТРЕНКО, головного редактора видавництва «Шкільний світ» та багато ін.

Увесь день працюватиме ОНЛАЙН-РЕДАКЦІЯ «ІнфоМанія». Ви можете надсилати свої матеріали на теми, присвячені 30-річчю ІТА ЮН-ПРЕС; розкривати ваші враження від нового формату цьогорічного фестивалю; згадувати цікаві моменти минулих років під час перебування на фестивалі, участі в конкурсі тощо.

ТРЕТІЙ, завершальний день фестивалю:

• Урочиста церемонія нагородження учасників «ВІВАТ, ПЕРЕМОЖЦЯМ!»

• МедіаКейс проєктів від «ЮН-ПРЕС»: кращі практики:

― освітній інтенсив «MadiaCamp» - підвищення рівня медіазнань педагогів;

― інтернет-видання «Молодь без кордонів»;

― арт-проєкти.

Отже, чекаємо на вашу присутність онлайн. Готуємося зустріти вас і розповісти про наші здобутки. Натомість, чекаємо ваших майстерних робіт, вражень, постів, коротких розповідей, роликів. Діліться з нами не тільки своїм досвідом, а й гарним настроєм!

Veronika Zastolska, Жанна Сташко,
керівники гуртків ІТА ЮН-ПРЕС КПДЮ
 

ФЕСТИВАЛЬ ПОЧИНАЄТЬСЯ!!!!!

БЛОКНОТ ФЕСТИВАЛЮ
 

ПЕРШИЙ ДЕНЬ... Урочисте відкриття Фестивалю ― «Прес-весна»: запалюємо на відстані!»



 

 

ФЕСТИВАЛЬНИЙ МАРАФОН: ДРУГИЙ ДЕНЬ
 

У цей день ― 16 травня ― для учасників творчі вітальні влаштують професійні журналісти, блогери та медіатренери. Вони поділяться лайфхаками: як не розповсюджувати фейки і створювати якісний контент, розкажуть про інструменти просування в Instagram і створення власної SMM-стратегії та торкнуться багатьох інших сучасних цікавих тем; проведуть майстер-класи, вебінари тощо.




ПЕРЕБІГ ДРУГОГО ДНЯ ДИВИТИСЬ ТУТ....

Категорія: Статті в журналі ІТА ЮН-ПРЕС "МОЛОДЬ БЕЗ КОРДОНІВ" | Додав: majormajor (02.11.2020)
Переглядів: 896 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar